www.armsport-rus.ru

A1 Russian Open Results World Armwrestling Grand Prix

 

 

A1 Russian Open
Results left hand
World Armwrestling Grand Prix


OPEN CLASS LEFT HAND

1. CYPLENKOV, DENIS. RUSSIA;
2. PUSHKAR, ANDREY. UKRAINE;
3. BABAYEV, RUSTAM. UKRAINE;
4. MATIUSHENKO, IVAN. RUSSIA;
5. CARIKAEV, ALAN. RUSSIA;
6. TOKAREV, SERGEY. UKRAINE;
7. OPPERMAN, TERRENCE. SOUTH AFRICA
8. ZHOH, OLEG. UKRAINE;

 

SENIOR WOMEN LEFT 65 KG

1. GLADKAYA, IRINA. RUSSIA;
2. ALBEGOVA, DIANA. RUSSIA;
3. BONDIK, VERA. KAZAKHSTAN;
4. SIMONOVA, YULIA. RUSSIA;
5. MASALSKAYA, ALESYA. BELARUS;


SENIOR WOMEN LEFT +65 KG

1. VAITKUTE, EGLE. LITHUANIA;
2. MAKEEVA, IRINA. RUSSIA;
3. MIROMANOVA, ALENA. RUSSIA;
4. SAMOTOY, ALINA. RUSSIA;
5. FOMINA, EVGENYA. RUSSIA;
6. CINGULE, ZANNA. LATVIA;

 


DISABLED MEN LEFT 90 KG

1. YUSUPALIEV, YUSUP. RUSSIA;
2. NURUDINOV, OMAR. RUSSIA;
3. PISMAK, ARTEM. UKRAINE;
4. MAMEDOV, RUSLAN. RUSSIA;
5. KRASOV, VADIM. UKRAINE;
6. LYCAGIN, VLADIMIR. RUSSIA;
7. SEDYKH, ROMAN. RUSSIA;
8. AHMEDOV, UMIDJON. UZBEKISTAN;
9. SINGH, RAJPAL. INDIA;

 

 

SENIOR MEN LEFT 55 KG

1. CHAGAROV, KAZBEK. RUSSIA;
2. AKHPOLOV, AZAMAT. RUSSIA;
3. BEZKOROVAYNYJ, DIMITRY. UKRAINE;
4. ZIYATDINOV, IREK. RUSSIA;
5. GIMADIEV, MARAT. RUSSIA;
6. AVETISYAN, RAFIK. ARMENIA;
7. GALIULLIN, RAVIL. RUSSIA;
8. SINGH, RAJPAL. INDIA;
9. NADZYMIDDNI, HAYDARI. TADZYKISTAN;


SENIOR MEN LEFT 70 KG

1. ZHOH, OLEG. UKRAINE;
2. AKBAROV, VADIM. RUSSIA;
3. DZITIEV, HETAG. RUSSIA;
4. AKOEV, ARTUR. RUSSIA;
5. KOVALCUK, ALEKSANDER. RUSSIA;
6. BOLKVADZE, GEORGI. RUSSIA;
7. TOGOEV, IGOR. RUSSIA;
8. MOTORIN, DIMITRIJ. RUSSIA;
9. STEPANOV, VITALIJ. UKRAINE;
10. KARAGADZIEV, HOCBAR. RUSSIA;
11. BICILOV, TIMUR. RUSSIA;
12. NIKITCHENKO, SERGEY. RUSSIA;
13. KLEMENTEV, SEMEN. RUSSIA;
14. MEDVEDSKY, ROMA. IZRAEL;
15. MAMEDOV, MAELCIN. RUSSIA;


SENIOR MEN LEFT 90 KG

1. BABAYEV, RUSTAM. UKRAINE;
2. CARIKAEV, ALAN. RUSSIA;
3. TSAHILOV, TAYMURAZ. RUSSIA;
4. PISARKOV, SERGEY. RUSSIA;
5. KARAEV, MUHARBEK. RUSSIA;
6. ISKANDEROV, KAZIMIR. RUSSIA;
7. GIGOLAEV, STANISLAV. RUSSIA;
8. ANTONOVICS, RAIMONDS. LATVIA;
9. FILLIPOV, ROMAN. RUSSIA;
10. CIRPONIS, AINARS. LATVIA;
11. NIKONOV, DIMITRIJ. RUSSIA;
12. BAZAEV, ASLAN. RUSSIA;
13. DZIVILOV, RUSLAN. RUSSIA;
14. ALIBEKOV, ARTUR. RUSSIA;
15. ANTUGAEV, MUSLIM. RUSSIA;
16. BYKOV, VALENTIN. UKRAINE;
17. RYABCEV, ROMAN. UKRAINE;
18. SPANNAGEL, DIETER. GERMANY;


SENIOR MEN LEFT 110 KG

1. TSORIEV, DZAMBOLAT. RUSSIA;
2. MATIUSHENKO, IVAN. RUSSIA;
3. CHAPUKHYAN, ARMEN. ARMENIA;
4. SEMERENKO, ALEXEY. UKRAINE;
5. LITOVCEV, EVGENI. UKRAINE;
6. OPPERMAN, TERRENCE. SOUTH AFRICA;
7. KHADAEV, CHERMEN. RUSSIA;
8. TOKAREV, SERGEY. UKRAINE;
9. SMIRNOV, KONSTANTIN. BELARUS;
10. SOLOVEV, MIHAIL. RUSSIA;
11. KUDAYAROV, FARKHOD. UZBEKISTAN;
12. KUBIK, YAKOV. RUSSIA;
13. SIARHEI, SERHEL. BELARUS;
14. CYGANOV, DANIIL. RUSSIA;
15. MAIER, SERGEJ. GERMANY;


SENIOR MEN LEFT +110 KG

1. OREHOV, GRIGORIJ. RUSSIA;
2. GAZIMAGOMEDOV, GAZIMAGOMED. RUSSIA;
3. SHARAGOVICH, VIACHESLAV. BELARUS;
4. AKIMOV, ALEKSEY. RUSSIA;
5. PAVIN, DIMITRIJ. RUSSIA;
6. AKHPOLOV, RUSLAN. RUSSIA;
7. MNATSAKANYAN, TIGRAN. ARMENIA;


 

A1 Russian Open
Results right hand
World Armwrestling Grand Prix


OPEN CLASS RIGHT HAND

1. CYPLENKOV DENIS (RUS)
2. PUSHKAR ANDREY (UKR)
3. LILIEV ARSEN (RUS)
4. TOKAREV SERGEY (UKR)
5. ZOLOEV KHAZIMURAT (RUS)
6. SEMERENKO ALEXEY (UKR)
7. BABAYEV RUSTAM (UKR)
8. SMIRNOF KONSTANTIN (BLR)


SENIOR WOMEN RIGHT 65 KG

1. GLADKAYA, IRINA. RUSSIA;
2. BONDIK, VERA. KAZAKHSTAN;
3. ALBEGOVA, DIANA. RUSSIA;
4. SIMONOVA, YULIA. RUSSIA;
5. MASALSKAYA, ALESYA. BELARUS;


SENIOR WOMEN RIGHT +65 KG

1. MAKEEVA, IRINA. RUSSIA;
2. VAITKUTE, EGLE. LITHUANIA;
3. CINGULE, ZANNA. LATVIA;
4. MIROMANOVA, ALENA. RUSSIA;
5. FOMINA, EVGENYA. RUSSIA;
6. SAMOTOY, ALINA. RUSSIA;


DISABLED MEN RIGHT 90 KG

1. YUSUPALIEV, YUSUP. RUSSIA;
2. KRASOV, VADIM. UKRAINE;
3. NURUDINOV, OMAR. RUSSIA;
4. PISMAK, ARTEM. UKRAINE;
5. MAMEDOV, RUSLAN. RUSSIA;
6. AHMEDOV, UMIDJON. UZBEKISTAN;
7. SINGH, RAJPAL. INDIA;
8. LYCAGIN, VLADIMIR. RUSSIA;


SENIOR MEN RIGHT 55 KG

1. CHOMAEV, ROBERT. RUSSIA;
2. BEZKOROVAYNYJ, DIMITRY. UKRAINE;
3. AKHPOLOV, AZAMAT. RUSSIA;
4. CHAGAROV, KAZBEK. RUSSIA;
5. GIMADIEV, MARAT. RUSSIA;
6. ZIYATDINOV, IREK. RUSSIA;
7. GALIULLIN, RAVIL. RUSSIA;
8. SINGH, RAJPAL. INDIA;
9. ASHVANI, KUMAR. INDIA;
10. NADZYMIDDNI, HAYDARI. TADZYKISTAN;


SENIOR MEN RIGHT 70 KG

1. DZITIEV, HETAG. RUSSIA;
2. TOGOEV, IGOR. RUSSIA;
3. KOVALCUK, ALEKSANDER. RUSSIA;
4. AKBAROV, VADIM. RUSSIA;
5. BICILOV, TIMUR. RUSSIA;
6. ATAEV, KAMRAN. RUSSIA;
7. MOTORIN, DIMITRIJ. RUSSIA;
8. AKOEV, ARTUR. RUSSIA;
9. GAEV, ANTON. RUSSIA;
10. MAMEDOV, MAELCIN. RUSSIA;
11. AMIRSHADYAN, EMIL. ARMENIA;
12. NIKITCHENKO, SERGEY. RUSSIA;
13. STEPANOV, VITALIJ. UKRAINE;
14. RASSOHIN, ALEXANDER. UKRAINE;
15. BOLKVADZE, GEORGI. RUSSIA;


SENIOR MEN RIGHT 90 KG

1. BABAYEV, RUSTAM. UKRAINE;
2. ZOLOEV, KHADZIMURAT. RUSSIA;
3. FILLIPOV, ROMAN. RUSSIA;
4. GUSOV, ALEKSANDER. RUSSIA;
5. ISKANDEROV, KAZIMIR. RUSSIA;
6. TSAHILOV, TAYMURAZ. RUSSIA;
7. POLNIKOV, IVAN. RUSSIA;
8. KARAEV, MUHARBEK. RUSSIA;
9. BAZAEV, ASLAN. RUSSIA;
10. CARIKAEV, ALAN. RUSSIA;
11. BYKOV, VALENTIN. UKRAINE;
12. DZIVILOV, RUSLAN. RUSSIA;
13. HA, JEYONG. KOREA;
14. RYABCEV, ROMAN. UKRAINE;
15. SPANNAGEL, DIETER. GERMANY;
16. GIGOLAEV, STANISLAV. RUSSIA;
17. NIKONOV, DIMITRIJ. RUSSIA;
18. ANTUGAEV, MUSLIM. RUSSIA;
19. PISARKOV, SERGEY. RUSSIA;
20. ANTONOVICS, RAIMONDS. LATVIA;


SENIOR MEN RIGHT 110 KG

1. SEMERENKO, ALEXEY. UKRAINE;
2. TOKAREV, SERGEY. UKRAINE;
3. OPPERMAN, TERRENCE. SOUTH AFRICA;
4. KUDAYAROV, FARKHOD. UZBEKISTAN;
5. SOLOVEV, MIHAIL. RUSSIA;
6. KHADAEV, CHERMEN. RUSSIA;
7. SMIRNOV, KONSTANTIN. BELARUS;
8. KUBIK, YAKOV. RUSSIA;
9. MINAEV, ANTON. RUSSIA;
10. KULYASOV, SERGEY. RUSSIA;
11. LITOVCEV, EVGENI. UKRAINE;
12. TSORIEV, DZAMBOLAT. RUSSIA;
13. MAIER, SERGEJ. GERMANY;
14. BONDARENKO, DENIS. RUSSIA;
15. SKODTAEV, ANATOLIJ. RUSSIA;
16. CYGANOV, DANIIL. RUSSIA;


SENIOR MEN RIGHT +110 KG

1. LILIEV, ARSEN. RUSSIA;
2. ZANKARHANOV, ZELIMHAN. RUSSIA;
3. HALIKOV, NASIR. RUSSIA;
4. PAVIN, DIMITRIJ. RUSSIA;
5. AKIMOV, ALEKSEY. RUSSIA;
6. SHARAGOVICH, VIACHESLAV. BELARUS;
7. MNATSAKANYAN, TIGRAN. ARMENIA;
8. POSKA, BORIS. RUSSIA;
9. OREHOV, GRIGORIJ. RUSSIA;
10. ABDULAZIEV, RUSTAM. RUSSIA;
11. AKHPOLOV, RUSLAN. RUSSIA;


TEAM RESULTS

 

Position Country Gold Silver Bronze Points
1 RUSSIA 9 10 8 304
2 UKRAINE 4 2 1 66
3 LITHUANIA 1 1 0 17
4 BELARUS 0 0 1 14
5 KAZAKHSTAN 0 1 1 12
6 ARMENIA 0 0 1 9
7 SOUTH AFRICA 0 0 1 7
8 LATVIA  0 0 1 7
9 UZBEKISTAN 0 0 0 4
10 INDIA 0 0 0 0
11 TADZYKISTAN 0 0 0 0
12 KOREA 0 0 0 0
13 GERMANY 0 0 0 0
14 IZRAEL 0 0 0 0




 
При полном или частичном использовании материалов
ссылка на www.armsport-rus.ru  ОБЯЗАТЕЛЬНА.
Copyright © Федерация Армрестлинга России
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100