www.armsport-rus.ru

Результаты первого соревновательного дня Чемпионата Европы по армрестлингу

Результаты первого соревновательного дня Чемпионата Европы по армрестлингу

 

Junior Girls 45 kg Left

 

1 MUKHA, YULIIA - Ukraine

2 YAMALTDINOVA, ELVIRA - Russia

3 EKERBICER, SUZAN - Turkey

4 URKUT, FADIME - Turkey

5 GENCAITE, GABIJA - Lithuania

 

Junior Girls 50 kg Left

 

1 GARANINA, KRISTINA - Russia

2 BATALOVA, KSENIIA - Russia

3 SANLI, ZUMRUT - Turkey

4 CINAR, GAMZE - Turkey

5 DENYSOVA, VALENTYNA - Ukraine

6 RADZIK, KATARZYNA - Poland

7 NOVAKOVA, EVA - Slovakia

8 SOJA, WERONIKA - Poland

 

Junior Girls 55 kg Left

 

1 BIR, AYNUR - Turkey

2 SHIVARNOVA, SOFIA - Russia

3 KULCS, VIVIEN - Hungary

4 YILMAZ, SUKRIYE - Turkey

5 MIHAYLOVA, TEODORA - Bulgaria

6 KRISTENSSON, AMANDA - Sweden

 

Junior Girls 60 kg Left

 

1 JANEHEIM, ELIN - Sweden

2 LISKOVA, KLAUDIA - Slovakia

3 DEMIRCIOGLU, SUMEYYE - Turkey

4 KOGL, MIHAELA - Croatia

5 KOZYRATSKA , VERONIKA - Ukraine

6 ZORYANKINA, KSENIIA - Russia

7 SHAMTIUKOVA, ARINA - Russia

8 TARANACI, SEBAHAT - Turkey

 

Junior Girls 65 kg Left

 

1 FAZDALOVA, ADELIA - Russia

2 KULYK, RUSLANA - Ukraine

3 BAG, YETER - Turkey

4 YASAR, NURIYE - Turkey

 

Junior Girls 70 kg Left

 

1 SIVRIHISARLI, SULTAN - Turkey

2 KESKIN, FATMANUR - Turkey

 

Junior Girls +70 kg Left

 

1 KOROBOVA, MARGARITA - Russia

2 TIREN, ECEM - Turkey

3 POLYAK, ADEL - Hungary

4 DEMIR, SENA - Turkey

 

Junior Boys 50 kg Left

 

1 AIBAZOV, AKHMAT - Russia

2 BUKIA, ANRI - Georgia

3 IPEKCI, SERKAN - Turkey

4 KILIC, MUHAMMED EMIN - Turkey

 

Junior Boys 55 kg Left

 

1 FEOFILAKTOV, IVAN - Russia

2 TSUTSAEV, EDUARD - Russia

3 CABAOGLU, AHMET - Turkey

4 GVAMBERIDZE, GOGA - Georgia

5 NOVOSELSKI, IVAN - Bulgaria

6 DURSUN, ADEM - Turkey

7 MUSTAFAYEV, ISGANDAR - Azerbaijan

8 NEDELESCU, ALIN - Romania

9 ENCHEV, ILIYAN - Bulgaria

10 VASILIAUSKAS, JUSTAS - Lithuania

 

Junior Boys 60 kg Left

 

1 ICHKITI, VALIKO - Georgia

2 GALATCAN, PETR - Russia

3 LESHTAEV, EGOR - Russia

4 SEDRATI, USIN - Bulgaria

5 KURT, AHMET BERKAY - Turkey

6 KALENDER, AHMET - Turkey

7 BOACA, PETRUT - Romania

 

Junior Boys 65 kg Left

 

1 ZURABASHVILI, SHALVA - Georgia

2 GOBEEV, IGOR - Russia

3 ATHANASIADIS, ALEXIOS - Greece

4 SITCHINAVA, GOCHA - Georgia

5 TRUCHLIK, PAVOL - Slovakia

6 KHAFIZOV, DAMIR - Russia

7 KUBACKA, PATRYK - Poland

8 CAN, TUGAY - Turkey

9 TALHA KALYON, RECEP - Turkey

10 KISS, BENEDEK - Hungary

11 DUDEK, MATEUSZ - Poland

12 GRAVDAL, TORSTEIN - Norway

13 MALAKOV, HRISTIYAN - Bulgaria

 

Junior Boys 70 kg Left

 

1 SIMEONOV, BOZHIDAR - Bulgaria

2 DIGUROV, SARMAT - Russia

3 NATSVLISHVILI, TENGIZI - Georgia

4 PINZARIU, CRISTIAN - Romania

5 MIKHAILOV, MIKHAIL - Russia

6 SARI, HUSEYIN - Turkey

7 SPIREA, PETRUT - Romania

8 UMUT CAN, ERDURDU - Turkey

9 HALKOSAARI, LASSI - Finland

10 ADAMOV, ADAM - Slovakia

 

Junior Boys 75 kg Left

 

1 LABADZE, VAKHTANG - Georgia

2 BROIANI, MERALI - Georgia

3 KESER, SAHAN - Turkey

4 MARZOEV, SOSLAN - Russia

5 ABDURRAHMAN ALAGOZ, MUHAMMET - Turkey

6 MUHSIN, ERKAN - Bulgaria

7 TUDOR, ALIN - Romania

8 PLAKSA, DAWID - Poland

9 DIMITROV, DESISLAV - Bulgaria

10 TUDOR, RADU - Romania

 

Junior Boys 80 kg Left

 

1 KOGL, MARKO - Croatia

2 MELIKISHVILI, GIORGI - Georgia

3 HRISTOV, NEDALIN - Bulgaria

4 IMERLISHVILI, VASO - Georgia

5 HOZDALA, MARTIN - Slovakia

6 FERAD, ELBIN - Bulgaria

7 SMACHNYI, DANIIL - Russia

8 SZAKALAS, SZILARD - Hungary

9 KARAKASOGLU, BERKAN - Turkey

10 SABAU, ADRIAN - Romania

11 UNGUREANU, Daniel - Romania

12 SOSEV, IVAN - Moldova

13 YILMAZ, OZGUR - Turkey

 

Junior Boys +80 kg Left

 

1 DADIKYAN, DAVIT - Armenia

2 BAGAEV, ZAKHAR - Russia

3 DANILOV, OLEH - Ukraine

4 ATHANASIADIS, GEORGIOS - Greece

5 ARUZ, ILYAS - Turkey

6 VALOSHYN, LEONID - Belarus

7 GODERDZISHVILI, AKAKI - Georgia

8 KHABIBULLIN, ALMAZ - Russia

9 IORGA, ALIN - Romania

10 ANDRASKO, RADOVAN - Slovakia

11 YLDIRIM, ALEX - Romania

12 GUNEY, HIKMET - Turkey

 

Youth Women 50 kg Left

 

1 KORKMAZ, GULISTAN - Turkey

2 KORKMAZ, BURCU - Turkey

3 KHUBAEVA, DIANA - Russia

4 KOSTIUKEVICH, ANASTASIIA - Russia

5 TSYKONOVA, VALERYIA - Belarus

 

Youth Women 55 kg Left

 

1 GIMRANOVA, MILYAUSHA - Russia

2 KESER, UMRAN - Turkey

3 ROZHKO, VIKTORIIA - Ukraine

4 YATSKEVICH, DARYA - Belarus

5 SKYE, HANNA - Sweden

6 BILGIC, GULHAN - Turkey

7 MOURAOVA, ZALINA - Russia

 

Youth Women 60 kg Left

 

1 BAEVA, MILANA - Russia

2 ROMANIUK, TATSIANA - Belarus

3 BARZSO, HENRIETTA - Hungary

4 KOROLEVA, NADEZHDA - Russia

5 OZBEK, SULE - Turkey

6 DEMENKO , LUDMYLA - Ukraine

 

Youth Women 65 kg Left

 

1 DEMENKO, LINA - Ukraine

2 DAMAR, AYSU - Turkey

3 KARPOVA, ANASTASIIA - Russia

4 ALEEVA, ELMIRA - Russia

5 AVCI, BEYZANUR - Turkey

6 LAZARI, MIHAELA - Moldova

 

Youth Women 70 kg Left

 

1 MARTINKOVICOVA, REBEKA - Slovakia

2 SHEINA, TATIANA - Russia

3 KOVALEVSKAYA, MARINA - Russia

 

Youth Women +70 kg Left

 

1 OTAROVA, NADIRA - Russia

2 DEMIRHAN, CILEM - Turkey

3 AVRAMOVA, KSENIIA - Russia

4 GEORGIEVA, VIKTORIYA - Bulgaria

5 OZER, IRMAK - Turkey

 

Youth Men 55 kg Left

 

1 BAYRAMKULOV, MUSSA - Russia

2 GUNAYDIN, BURAK - Turkey

3 MYKYTIUK, OLEKSII - Ukraine

4 FATKHULLIN, RADMIR - Russia

5 BIYIKOGLU, SAID ERKAM - Turkey

6 DAVITASHVILI, LEVANI - Georgia

7 STAYKOV, MITKO - Bulgaria

 

Youth Men 60 kg Left

 

1 KARAKOTOV, AHMAT - Russia

2 VAKILOV, NEMAT - Azerbaijan

3 ZAVRASHVILI, ALEKSI - Georgia

4 MEBONIA, GIORGI - Georgia

5 SOILEMEZIDIS, GEORGIOS - Greece

6 HAZEEV, NAFIS - Russia

7 GOKCAN, SERDAR - Turkey

8 BALCI, RECEP - Turkey

9 TUDOREAN, VICTOR - Moldova

10 GEORGIEV, NIKOLAY - Bulgaria

 

Youth Men 65 kg Left

 

1 RUSTAMOV, RAMAZAN - Azerbaijan

2 AMANLI, HUSEYN - Azerbaijan

3 SEIDOV, VUGAR - Russia

4 URUSOV, RASUL - Russia

5 MATIASH , DENYS - Ukraine

6 KUZLO , ADAM - Ukraine

7 RADBRING, ALEXANDER - Sweden

8 ZIRAKASHVILI, IRAKLI - Georgia

9 KORKMAZ, MEHMET - Turkey

10 YILMAZ, BILAL - Turkey

11 LICUT, MARIUS - Romania

 

Youth Men 70 kg Left

 

1 GOSPODINOV, VALENTIN - Bulgaria

2 ABULASHVILI, GURAMI - Georgia

3 TER-BALYAN, VAGAN - Russia

4 HRYHORCHUK, IVAN - Ukraine

5 ATILI, YASIN KUBILAY - Turkey

6 APRODU, CATALIN - Romania

7 HAKTANKACMAZ, IBRAHIM - Turkey

8 LOCZI, JANOS - Hungary

9 BARLADEAN, Constantin - Moldova

10 TUDOREAN, OLEG - Moldova

11 GEAUCA, OVIDIU - Romania

12 DOYCHINOV, EMILIYAN - Bulgaria

13 SEDOI, VLADISLAV - Russia

 

Youth Men 75 kg Left

 

1 ONIANI, BETKILI - Georgia

2 SMIRNOV, ARTSIOM - Belarus

3 MANTYKA , ROMAN - Ukraine

4 LUCUTA, GHEORGHE - Romania

5 PROCOPCIUC, DANIEL - Moldova

6 KOSTOV, RASTISLAV - Slovakia

7 ABDI OGLY, RUSTAM - Russia

8 SATA, SEMIH - Turkey

9 TRUCHLIK, DAVID - Slovakia

10 SHASHKOV, EVGENII - Russia

11 ALTINTAS, HASAN - Turkey

12 MAGYAR, LASZLO - Hungary

13 ORBAN, ERIK - Hungary

 

Youth Men 80 kg Left

 

1 TAUTIEV, GEORGII - Russia

2 MELADZE, VALERIANI - Georgia

3 SOLTYKHANOV, BAISANGUR - Russia

4 GUMUSOGLU, MUHAMMED - Turkey

5 SKONEUS, TOBIAS - Sweden

6 HASIUC, ALIN - Romania

7 ATANASOV, GEORGI - Bulgaria

8 LAJCI, DEGZON - Norway

9 TEPIC, JOVAN - Serbia

10 TAN, SINASI - Turkey

11 BACHEV, BORISLAV - Bulgaria

 

Youth Men 85 kg Left

 

1 BINATOV, ELCHIN - Georgia

2 KURGINIAN, DAVID - Russia

3 TOLMACHEV, DENIS - Russia

4 HALASZ, EDMOND - Hungary

5 CONTOFALSKY, RADOVAN - Slovakia

6 KINDLER, MACIEJ - Poland

7 SEREDA, ARTEM - Ukraine

8 KEZER, SEYDAHMET - Turkey

9 KAYACI, YUNUS - Turkey

 

Youth Men 90 kg Left

 

1 GASSIEV, SOSLAN - Russia

2 TSONEV, YORDAN - Bulgaria

3 GIGAURI, TORNIKE - Georgia

4 BAJALADZE, NIKO - Georgia

5 CIN, MUHAMMET - Turkey

6 ZHEGUS, VLADISLAV - Ukraine

7 IONESCU, CRISTIAN - Romania

8 HARKABUZIK, PIOTR - Poland

9 STROE, DORU - Romania

10 STANKOV, STANISLAV - Bulgaria

11 YAVAS, EGEMEN CAN - Turkey

 

Youth Men +90 kg Left

 

1 MADOYAN, DAVIT - Armenia

2 MARINOV, HRISTIYAN - Bulgaria

3 ONIANI, GIORGI - Georgia

4 SIMIC, ANDRIJA - Croatia

5 KUKULA, ALIAKSEI - Belarus

6 DEMIRER, ALI - Turkey

7 PSUTURI, SHALVA - Georgia

8 NAGY, MARTON - Hungary

9 ANTHOULIS, VAIOS - Sweden

10 GIFEI, SORIN - Romania

11 GYURGAKOV, GEORGI - Bulgaria

12 NICOLAE, MARIAN - Romania

13 OZTAPAN, YUNUS EMRE - Turkey

 

Master Women 60 kg Left

 

1 DAMINSKA, JOANNA - Poland

2 POTAPENKO, VALENTINA - Russia

3 BIRYKOVA, LYBOV - Russia

4 LOKSTEIN, NATALIA - Germany

5 GIANNOPOULOU, KYRIAKI - Greece

6 ARIKAN, AYSE - Turkey

7 TROBIC KOGL, BLAZENKA - Croatia

8 HADZIEVA, LADA - Bulgaria

9 GEORGESCU, ROXANA - Romania

10 PETRALAI, LIBOU - Belarus

11 THYSELL, MARI - Sweden

 

Master Women 70 kg Left

 

1 WAWRZYNIAK, MARLENA - Poland

2 ANDERSSON, ANETTE - Sweden

3 LESKOVA, NATALIA - Russia

4 LAITURI, PIRJO - Sweden

5 EHMANN, KRISZTINA - Hungary

 

Master Women 80 kg Left

 

1 USTUNKAYA, NURHAN - Turkey

2 KATTSTROM, CAMILLA - Sweden

3 SARIBAL, GULENDEM - Turkey

4 BOROVINSKAYA, LARISA - Russia

5 YOVCHEVA, DONKA - Bulgaria

 

Master Women +80 kg Left

 

1 GABDRAKHMANOVA, RUZIA - Russia

2 KOKKO, TARJA - Finland

3 SEIJBILD, ULRICA - Sweden

4 AHMED, ZSUZSANNA - Hungary

5 NAGY, IVETT - Hungary

6 DAKIC, BORKA - Serbia

 

Master Men 70 kg Left

 

1 VIBLIANI, JAMBULI - Georgia

2 KOGL, DRAZEN - Croatia

3 MOELNAA, RUNE - Norway

4 GJEMALI-HAZER, XHALAL - Switzerland

5 MEDVEDSKY, ROMAN - Israel

6 UCAK, YUSUF - Turkey

7 KOLLAR, CSABA - Hungary

 

Master Men 80 kg Left

 

1 LOVEI, JOZSEF - France

2 TERZI, ENGIN - Turkey

3 BOLDYREV, EDUARD - Russia

4 ONDER, DURSUN - Turkey

5 NAKIELSKI, JAKUB - Switzerland

6 ALBU, FLORIN - Romania

7 ILIAS, KONSTANTINOS - Greece

8 VALYI, IMRE - Hungary

9 NEAGU, CATALIN - Romania

10 KUUKASJARVI, JANI-MARKUS - Finland

 

Master Men 90 kg Left

 

1 ANTONOVICS, RAIMONDS - Latvia

2 TURKER, UNAL - Turkey

3 ANFILOFEV, ALEXANDER - Russia

4 RACEK, PETER - Slovakia

5 TSITSISHVILI, ALEKSANDR - Russia

6 DOBROCSI, JANOS - Hungary

7 DOBREAN, DINU - Romania

8 KOLOZSVARI, EDWARD - Romania

9 KARLSSON, PETER - Sweden

10 KELEMEN, LASZLO - Hungary

11 SEVKETOGLU, IZZET - Turkey

12 GOLOVENKO , VADYM - Ukraine

13 SWIECKI, PIOTR - Poland

14 LOKSTEIN, VIKTOR - Germany

 

Master Men 100 kg Left

 

1 FAT, OLIMPIU - Romania

2 KHRAMTSOV, EDUARD - Russia

3 TAZETDINOV, ZUFAR - Russia

4 DAMAR, ERKAN - Turkey

5 MACZ, ISTVAN - Hungary

6 LARSSON, LEIF - Sweden

7 TOMAGA, RASTISLAV - Slovakia

8 KISS, JOZSI - Hungary

9 CERNAK, STEFAN - Slovakia

10 KALEJS, MARIS - Latvia

11 LITOVTSEV, YEVHEN - Ukraine

12 BIDIU, RAUL - Romania

13 LOJAS, ANDRZEJ - Poland

14 SVENSSON, ANDERS - Sweden

15 SAREMBE, JAN - Germany

 

Master Men +100 kg Left

 

1 BORBIL, DANUT - Romania

2 GEORGESCU, RADU - Romania

3 MAIER, SERGEJ - Germany

4 ROENNING, FRODE - Norway

5 GLOWACKI, SLAWOMIR - Poland

6 YENERER, AHMET - Turkey

7 DANILOV, HENNADII - Ukraine

8 OPREA, LILIAN - Moldova

9 SENYUSHIN, VALERIY - Russia

10 CHARALAMPOPOULOS, GEORGIOS - Greece

11 ARICI, ALTAN - Turkey

12 MAGYAR, LASZLO - Hungary

13 GEORGIEV, GEORGI - Bulgaria

14 GABRIELYAN, ARSEN - Armenia

 

Grand Master Men 75 kg Left

 

1 FILIPPOV, ANDRII - Ukraine

2 ROGOZHINSKIY, VLADIMIR - Russia

3 MANIADAKIS, MICHAIL - Greece

4 ARSLAN, SENER - Turkey

5 GULUYEV, ZULFU - Azerbaijan

 

Grand Master Men 90 kg Left

 

1 PALISKIS, ROMUTIS - Lithuania

2 ZHIVKOV, DANIEL - Bulgaria

3 MITCHELL, PAUL - England

4 NOVITCHI, CORNEL - Romania

 

Grand Master Men 100 kg Left

 

1 BORISOV, ALEKSANDR - Russia

2 CIN, YAKUP - Turkey

3 PERUCH, IVANO - Italy

 

Grand Master Men +100 kg Left

 

1 SOROKIN, YURII - Russia

2 SOROKA, SERGEY - Russia

3 KASKA, MEHMET - Turkey

4 HULENOK, YEVHEN - Ukraine

5 IVANOV, LYUBEN - Bulgaria

 

Senior Grand Master 75 kg Left

 

1 ZAYTSEV, VICTOR - Russia

2 PODGORSKI, WIESLAW - Poland

3 CANDREA, CORNELIU - Romania

4 KOVACS, PETER PEPE - Hungary

 

Senior Grand Master 90 kg Left

 

1 POZDNIAKOV, ALEXANDR - Russia

2 WEDROWSKI, JOZEF - Poland

3 HYMER, ANDRZEJ - Poland

 

Senior Grand Master 100 kg Left

 

1 CARLOGANU, MIRCEA - Romania

2 HLODVERSSON, HARALDUR - Iceland

3 JONSSON, JONNY - Sweden

4 JONSSON, GARDAR - Iceland

 

Senior Grand Master +100 kg Left

 

1 KORIAKIN, ALEKSANDR - Russia

2 GOLOVCHENKO , VALERIY - Ukraine

3 FILIKIDIS, PANTELIS - Greece

4 GURBANOV, MINABADDIN - Azerbaijan

5 MIKELIONIS, VYDAS - Lithuania

6 BERTACCHI, GIULIO - Italy

 
При полном или частичном использовании материалов
ссылка на www.armsport-rus.ru  ОБЯЗАТЕЛЬНА.
Copyright © Федерация Армрестлинга России
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100